Detoxikace jídlem

9. srpna 2009 v 13:40 | fruity |  item
http://www.catcirc.com/wp-content/uploads/2009/05/home-body-detox.jpg
Každý den se do našeho těla dostávají toxiny, látky, které organismu škodí a útočí na imunitní sytém. Jsou ve stravě, v nápojích, ve vzduchu, mohou být i v šatech, v čisticích prostředcích atd. Tělo si s určitým množstvím toxinů poradí samo díky systému detoxikačních orgánů, kterými jsou především ledviny, játra, střeva, plíce, ale také kůže a lymfatický systém, ovšem když je toxinů mnoho, tak to prostě nestíhají (a v civilizovaném světě je jich čím dál víc). Toxiny nám pak v těle zůstávají, hromadí se, a důsledkem je řada nepříjemných potíží a zdravotních problémů - od únavy, bolestí hlavy, kožních a trávicích potíží, mykózy, depresí, alergií až po třeba vážné problémy s imunitou. Je tedy dobré našemu tělu s odstraňováním škodlivin pomoci.

Jídlo (a pití) je jeden z mála způsobů, jak můžeme přísun toxinů do našeho těla ovlivnit, na rozdíl třeba od dýchání (těžko například změníme množství smogu ve městě). Především můžeme určité toxiny z našeho jídelníčku vynechat. Jde hlavně o chemické látky, které jsou používané k úpravám potravin, například umělá barviva, konzervanty, tzv. éčka (E 102, 110, 120, 123, 124 - více na www.emulgatory.cz). Když chcete jíst zdravě, vyhněte se polotovarům, barvené limonádě, konzervovaným potravinám, uzeninám, cukrovinkám, alkoholu. Naopak byste měli do stravy přidat zeleninu a ovoce (pozor! Nezapomeňte je pečlivě umýt od jedovatých postřiků). Většina druhů zeleniny a některé ovoce mají dokonce přímé detoxikační účinky, tedy dokážou pomoci tělu toxiny vyplavovat. Střeva pomůže očistit především čekanka, kapusta, ředkev, zelí a jablka, žaludek pak pórek a celer, játra červená řepa, artyčoky a cibule a odvádění toxinů z celého těla urychlí chřest a petržel. Pro detoxikaci organismu je také velmi důležitý dobrý pitný režim. Při detoxikační kúře byste měli v průběhu celého dne popíjet 3-4 litry čisté neperlivé vody a držet jednodenní půst - tělo nebude zatěžováno stravou a odpočine si.
 


Anketa

Co vám víc chutná?

Raciolky
Brambůrky

Komentáře

1 swiss patek philippe replica watches | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 10:27 | Reagovat

Hi guys, if you're encountering problems with all the web page loading, it may possibly not just be your browser. Make certain you clear your cookies and try to reload the page. That may possibly make it function better.
http://www.palewatches.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.