Spinning ♥

2. července 2009 v 12:30 | fruity |  item
spinning
Stále si říkáš, že už by ses měla začít trochu hýbat, nebo si prostě jen chceš zvýšit kondičku? Zkus spinning, který je skvělým spojením hudby a sportu. Jde o jízdu na kolech blízce podobných rotopedu, většinou do rytmu nějaké taneční muziky. Jezdí se ve skupinkách okolo deseti patnácti lidí plus lektor, který určuje rychlost i polohu jízdy. Každá lekce trvá zhruba 55 minut, 45 minut jízdy a zbytek času protažení a uvolnění svalů.


Kam zajít?
Spinning se u nás v poslední době velmi rozšiřuje. Proto zkus obejít nejbližší fitness centra, případně se zeptej na zkušenosti svých kamarádek A přihlas se HNED. Neříkej si, že začneš třeba za týden - nezačneš! Pokud máš další den volno, proč to nezkusit?
Co s sebou?
Oblečení: Pro začátek ti úplně postačí přiléhavé legíny a triko ze savého materiálu. Pokud tě spinning osloví, časem si můžeš pořídit speciální cyklistické kalhoty (možná si v nich nejprve budeš připadat "jak s plínou", ale jezdí se v nich skvěle) a trikot, který perfektně odvádí pot. Z vlastní zkušenosti nedoporučuji hodně krátké šortky, protože při šlapání by tě sedlo mohlo dřít do vnitřních stran stehen.spinning2
Boty: Tady je to podobné jako s oblečením - vystačíš si s teniskami se silnější podrážkou, které máš na tělocvik. Speciální boty také existují - na první pohled vypadají skoro jako normální sportovní obuv. Ze spodu jsou na nich ale speciální zarážky, které se zacvaknou na šlapku kola. Podobnou šlapku si také můžeš přikoupit ke svému cyklistickému kolu. Boty stojí nejméně kolem 2500 Kč.
Pití!: Pitný režim je při spinningu velmi důležitý a každý lektor by měl nabádat "cyklisty" k pití. Během lekce vypij alespoň litr čisté neperlivé vody. Zkusit můžeš také různé "spalovací" nápoje, které jsou ve fitku určitě k zakoupení.
Co dál?
- ručník na otření potu, a pokud se chceš po cvičení osprchovat, přibal ještě sprchový gel a osušku
- nezapomeň na čelenku, která dobře saje pot, můžeš si vzít i potítko
- někdo používá cyklistické rukavice, ale podle mě nejsou až tak nutné
- určitě si s sebou vezmi čisté spodní prádlo na převlečení, protože budeš zpocená

1.
LEKCE
Hned na recepci se zeptej, kde se nachází šatny a spinningový sál, abys zbytečně nebloudila. Ještě před samotnou lekcí si musíš nastavit kolo - výšku řídítek i sedla a vzdálenost mezi nimi. Proto přijď poprvé o něco dříve a popros lektora o pomoc. Obecně platí, že výška sedla by měla dosahovat tvému kyčelnímu kloubu, když se postavíš vedle kola, a řídítka by měla být o něco výše. Vzdálenost sedla od řídítek nastav podle délky ruky, od konečků prstů až k loktu. Je to ale individuální, takže nejlepší bude, když sedneš na kolo a prostě to vyzkoušíš. Nohy si připoutáš ke šlapkám pomocí jednoduchých pásků a můžeš "vyrazit"!

TEHNIKY JÍZDY
Už sedíš v sedle, pořádně roztočíš nohy a říkáš si: "To budu celou dobu šlapat stejně?" Na to existuje jediná odpověď: NE! Existují různé polohy, které buď odkoukáš, anebo poprosíš lektora o vysvětlení. V zásadě jde o kombinace rychlostí, postojů (v sedě, ve stoje) a poloh rukou.

NA ZÁVĚR
Po dokončení protažení musíš ještě povolit všechny šrouby, pomocí kterých jsi si kolo na začátku nastavila a otřít ho papírovými ubrousky. A hurá do sprchy a domů! No není to krásný pocit :) ?
 


Anketa

Co je lepší?

spinnng
kolo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.