Jak jíst méňe

23. července 2009 v 22:18 | fruity |  item
To, co obvykle potřebují lidé, kteří chtějí zhubnout, jsou trochu menší porce jídla. Za příval kalorií vděčíme hlavně přeplněným talířům. Člověk, jenž dokáže jíst o něco méně, aniž by hladověl nebo jinak trpěl, zvládl při hubnutí další velmi důležitý krok. Fíglů, jak si právě v tomhle pomoci, je několik.

http://img.blesk.cz/img/1/gallery/271577_dieta-krabicky-dietni.jpg

Ideální bývá, když si naložíte talíř jídlem a dokážete půlku nebo třetinu porce vrátit zpátky. Dlouhodobě to ale nezvládá každý. Ostřílení bojovníci z bitev s kaloriemi proto radí, a b y c h o m před jídlem vypili alespoň dvě deci neslazené balené vody. Sníme toho pak méně, protože se rychleji zasytíme.Psychologie na talíři

Další bojovníci s kaloriemi navrhují jíst z menších talířů. I normální porce na něm vypadá mnohem větší než na tom běžném.
Štíhlá žena, která pracuje v pobočce banky blízko naší redakce, mi dokonce přiznala, že z takového talíře jí dětským příborem. To proto, aby polykala opravdu malá sousta a jedla skutečně pomalu. Jídlo si pak víc vychutná. Má vyzkoušeno, že se tímto způsobem zasytí, i když sní méně jídla.
Odborníci mi potvrdili, že tento mechanismus skutečně funguje. "Čím méně jídlo hltáme a čím více si ho vychutnáváme, tím více času má žaludek na to, aby signalizoval do příslušných mozkových center, že jsme se zasytili," vysvětluje specialistka na hubnutí Iva Málková. "A naopak, čím více hltáme, tím více toho sníme, protože žaludek a mozek potřebují na komunikaci mezi sebou určitou dobu."
Další rada: sýr nemáme jíst v plátcích, ale nastrouhat si ho a krajíc chleba si s ním jenom lehce posypat. "Sníte ho pak daleko méně," vysvětlovala mi kolegyně z kanceláře svůj recept na to, jak si dopřát oblíbenou pochoutku a zároveň držet na uzdě živočišné tuky, tedy i kalorie.

Comment: menší porce, drobnější kousky
 


Anketa

Co vám víc chutná?

Raciolky
Brambůrky

Komentáře

1 Sun_Bow | Web | 26. července 2009 v 11:34 | Reagovat

hej..tak ta ženská stěma příborama je hustá nu..:D..

když já třeba už nemůžu..ale prostě to dojim, pže mi to chutná :D..sem hrozná :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.